Lenovo G770 – problem po aktualizacji sterowników

Kolega Marcines pod moim starym artykułem o Lenovo G770 i sterownikach napisał:

Nie mogę sobie poradzić ze sterownikami. Lubię Google Chrome,ale od miesiąca nie chcą się wyświetlać niektóre strony. Na początku wkurzałem się na wtyczkę Shockwave Flash, ale jak podmieniłem sterownik karty zintegrowanej Intela na nowszy, to strony wchodziły. Co z tego jak z tym nowym sterownikiem Intela nie chce współpracować CCC. Wywala komunikat, żeby sobie zaktualizować sterownik karty AMD. Nic to nie daje. Czy ta paczka sterowników z linku coś pomoże na taki problem? Pozdrawiam.

Mam w tej chwili UnifL 12.8 i Google Chrome – ZERO problemów, wszystko działa.

Prawdą jest, że jeżeli zainstalujesz osobno sterownik od AMD bądź od Intela, to przełączanie grafiki szlag trafi – miałem tak już kilka razy. Zainstaluj od nowa UnifL – w tej chwili widzę, że najnowsza stabilna paczka, to 12.10. Wierzę, że te sterowniki rozwiążą Twój problem.

Do pobrania tutaj:

http://leshcatlabs.net/index.php/2012/11/catalyst-12-10-whql-unifl-for-amdintel-graphics/

A tutaj masz instrukcje do nich:

http://leshcatlabs.net/manual/

Mam nadzieję, że język nie będzie problemem.

Ostatnim razem jak mi się tak zrobiło, to trochę się namęczyłem, zanim doszedłem do ładu. Najważniejsze było chyba porządne posprzątanie starych sterowników;) Powodzenia!

Przyłącz się do konwersacji

5 komentarzy

 1. Jeszcze raz Ci dziękuję. Spróbuję to zainstalować zaraz po tym jak załatwię poważniejszy problem z przywracaniem systemu z recovery. Zmieniałem partycje i funkcja przywracania systemu do określonego punktu nie działa. Coś się skopało. Nie wiem czy mi się to uda, ale jak nie, to już na wszelki wypadek ściągnąłem czystego Windowsa7 HP.iso (eng) i formacik w ostateczności. Przez pół rok lapek świetnie się sprawował, ech. Nawet jak uda mi się z recovery przywrócić system, to podane przez Ciebie informacje będą do zastosowania. Uczynny z Ciebie Superlamo kolega. Kłaniam się nisko i z pewnością będę Cię odwiedzał. Dobrej nocy.

  1. No to trzymam kciuki!

   Ja też sobie zmieniłem układ partycji i zainstalowałem Linuksa obok – później dopiero doczytałem, że po takiej zmianie może nie działać recovery. Zrobiłem wtedy obraz całego dysku twardego na zewnętrzny Filezillą. Póki co nie używałem, ale planuję „odświeżenie” Windowsa za jakiś czas i sam jestem ciekaw jak to będzie. Podziel się proszę informacjami jak skończysz!

 2. Witam ponownie. Poszło gładko z tym przywracaniem systemu z partycji recovery. Trwało ok.13 minut. Trochę mnie straszyli, że jak pozmieniałem partycje, to nie uda mi się przywrócić systemu z recovery, no ale jest na razie dobrze. Mam na stanie starą wersję Chrome (ta co była fabrycznie zainstalowana) i wszystkie strony się wyświetlają. Pewnie późniejsze wersje były za „mocne” dla przestarzałych sterowników. No właśnie sterowniki, mam pytanie, bo pobrałem z tamtej strony na pena wersję soft tych sterowników i nie wiem, czy najpierw trzeba odinstalować stare sterowniki ( które?) czy instalować od razu? Pozdrawiam.

  1. O, to dobra wiadomość z przywracaniem:)

   Co do sterowników – o ile dobrze pamiętam – jeżeli instalujesz na te „fabryczne”, to od razu. A jeżeli nowszą wersję UnifL, to chyba trzeba posprzątać. Tam na stronice w manualu jest sporo informacji na ten temat – chyba się trochę zmieniło od kiedy sam to robilem ostatni raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.