Zrób to sam #1.2 – gotowe zestawy narzędzi

Trochę zaniedbałem dział dla majsterkowiczów – dzisiaj 2 pomysły na domowy zestaw narzędzi – na bogato i ekonomicznie.

Na bogato – zestaw narzędzi w walizce

Pisałem ostatnio o skrzynce narzędziowej – tak się składa, że znalazłem przykładowego gotowca:)

Skrzynka narzędziowa - zrób to sam

Mamy tutaj małe i duże śrubokręty, komplet kluczy nasadowych, młotek, piłkę, obcinaczki boczne, kombinerki, francuza, trochę opasek zaciskowych,„próbówkę” no i metalową walizkę. Coś tam chyba jeszcze pod spodem było, ale głowy nie dam. Trochę czasu minęło od kiedy zrobiłem to zdjęcie. W każdym razie – łącznie 144 elementy. Całość kosztowała 200 PLN w markecie budowlanym. Jak popatrzyłem po jednostkowych cenach wszystkiego, to opłacalny zestaw.

Ekonomicznie – tani zestaw narzędzi do domu

Co jeśli nie potrzebujemy takiego wypasu? Albo nie chcemy wydawać aż takiej kwoty? Za 20 PLN w dyskoncie można kupić taki zestaw śrubokrętów:

Zestaw tanich śrubokrętów

Można tym rozkręcić zarówno lodówkę jak i telefon. Mam je od kliku miesięcy – w codziennych zastosowaniach są OK:)

Do tego młotek, kombinerki, taśma izolacyjna, metrówka i ewentualnie piła lub nawet sam brzeszczot – tani zestaw podstawowy pełny. No, może jeszcze jakiś klej uniwersalny – dość często się przydaje:) Z całością w 70 PLN można się spokojnie zamknąć, nie trzeba też kupować wszystkiego za jednym razem.

Podsumowanie

Przedstawiłem wyżej dwa sposoby na podstawowy domowy zestaw do majsterkowania. Droższy i tańszy. Oczywiście zdarzą się sytuacje, kiedy oba będą niewystarczające – malowanie, gipsowanie, wiercenie i kucie ścian – ale to już nie są podstawowe czynności;) Te tematy będą się przewijały w następnych częściach tej serii Learn More.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *