W czym trzymasz śmieci?

W czym trzymasz śmieci przed wyrzuceniem? Pewnie w wiadrze. A w wiadrze worek. Po zawartości pobliskich kontenerów na śmieci widzę, że większość z nas tak robi. Dlaczego?

Mniej smrodu, wygoda, mniej roboty z myciem wiaderka na śmieci. Czasami zastanawiam się w jaki sposób utrudnia to segregację i rozkład odpadków na wysypisku.

Myślisz czasami o tym?

Ja często. Wracam pamięcią do czasów, kiedy nie używało się worków na śmieci, a wiadro przepłukiwało się pod domem lub na ogródku. Ale to było na wsi – nie wiem jak w mieście. W każdym razie na wieś też z czasem doszły worki na śmieci. Zupełnie nie wiem dlaczego, skoro do kosza było jakieś 30 kroków, a obok był kran, pod którym można było umyć wiaderko.

Teraz stosuję takie rzeczy – mamy w domu dość małe wiaderko na śmieci – takie akurat na jednorazówkę z osiedlowego sklepu czy dyskontu. Czasami wykorzystujemy worki po papierze toaletowym czy ręcznikach papierowych, ale nie mamy odwagi spróbować „bez”. Częściowo dlatego, że śmieci często wynosi się po drodze do pracy, częściowo z lenistwa i niechęci do mycia takiego wiaderka.

Zastanawiam się też – ile w ciągu roku – nawet pomijając ekologię – kosztuje taka wygoda?

A Ty jak robisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *